airBaltic sākotnējais uzdevums paredzēja septiņu lidaparātu izvietošanu ēkā, taču radām iespēju pārdomātu plānojumu paredzēt tādā veidā, kas tajā pašā zemes vienībā radīja vietu astotā lidaparāta izvietošanai, saglabājot arī noliktavu un darbnīcu pilnu funkcionalitāti un tikai nedaudz mainot telpu programmu.
Projekta ietvaros uzņēmāmies arī ēkas tehnoloģiskās daļas izstrādi, kas bija liels izaicinājums aviācijas daudzveidīgo un sarežģīto prasību dēļ. Tika veikta vērtību inženierija gan materiāliem, gan iekārtām, gan konstrukciju veidiem, katrai no tām izskatot vismaz trīs dažādus variantus un kopā ar klientu izvēloties tehniski un ekonomiski pamatotāko. Projektējot tika ņemti vērā arī ilgtspējas jautājumi. Ēka tiks sertificēta BREEAM, kas ir viens no vadošajiem ēku ilgtspējas sertifikātiem pasaulē un sevī ietver dažādus sasniedzamos ilgtspējas līmeņus. Projekts izstrādāts ļoti detalizēti 3D un BIM vidē, ar mērķi 3D modeļus un to saturošo informāciju izmantot gan ēkas būvniecības laikā, gan vēlāk ēkas uzturēšanā un apsaimniekošanā.
Lai gan ēkas veidolu lielākoties nosaka funkcija, arhitektoniskajā veidolā kā galvenie kritēriji pieņemti skandināviskums, vienkāršums un vieglums. Vertikālajā un horizontālajā balto līniju dalījumā fasādē ir meklētas atsauces uz lidmašīnu spārniem un aiz tiem debesīs atstātajām līnijām. Ēkas būvapjoms lielā mērā noteikts, vadoties no tehnoloģisko iekārtu un plūsmu izmēriem un izvietojuma.
Interjera dizainā par pamatu ņemtas kompānijas korporatīvā dizaina vadlīnijas un biznesa vērtības - ilgtspējīga domāšana, radošums, formu tīrība un nelieli krāsu akcenti. Interjera apdarē tiek izmantotas kompānijas identitātes krāsas – pelēkie un baltie toņi, kā arī atpazīstamais kompānijas zaļais tonis dažādos akcentos.
Kā ietaupīt naudu ar labu arhitektu? |
Pieprasīt informāciju |