Idejas, ko darīt…

12.11.2014
Turpinot iepriekšējās pārdomas par Liepāju, tās brūkošo un pamesto centru un sliktajiem dzīvokļu māju rajoniem, nolēmu uzrakstīt savu piedāvājumu, ko tad darīt. Te nu tas ir. Situācijas apzināšanās. ... Lasīt vairāk...
Skatījumi(0)
Komentāri(0)

Pilsētplānošanas jautrības

04.11.2014
Šorīt jau atkārtoti pamanīju ziņu pēdējo jaunumu listē, ka Liepājas dome un komunālā pārvalde mēģinās pierunāt iedzīvotājus nenovietot auto transportu pie savām mājām. Runa ir par pagājušā gadsimta otrās puses dzīvojamiem rajoniem. ... Lasīt vairāk...
Skatījumi(0)
Komentāri(0)
G. Vīksna

Manuprāt, sabiedrības izpratne par arhitekta darbu ir stereotipiska - arhitekts zīmē mājas un viņa galvenais uzdevums ir rūpēties par ēku fasāžu dizainu, lai tās būtu "smukas".  Taču realitātē arhitekta darbs ir izteikti analītisks. Ēkas funkcija ir tikpat svarīga, kā fasāžu risinājumi.

Ilgu gadu gaitā ir strādāts ar visai atšķirīgas funkcijas projektiem un šajā darbā ir bijis jāizprot reizēm visai svešas un iepriekš nezināmas lietas. Uzkrātā pieredze, protams, veido manu pasaules uzskatu un lietu kārtības redzējumu. Tādēļ ir lietas, procesi, kur es redzu - hei, tas taču ir neracionāli, vai tas varētu notikt labāk, ja cilvēki nedaudz savādāk uz lietām paskatītos. Man likās, ka būtu labi, ja es mēģinātu populārā veidā skaidrot, pamatot, kas varētu notikt labāk, ja cilvēki uzzinātu manu viedokli un varbūt atzītu, ka ir vērts tajā arī ieklausīties.

Savs blogs ir laba iespēja uzrunāt cilvēkus. Tas nekas, ja izteiktais viedoklis uzreiz netiek pieņemts un tiek uzrakstīts kāds asāks komentārs. Manam viedoklis nav obligāti jābūt vispareizākajam.

 

G. Vīksna

Kā ietaupīt naudu ar labu arhitektu?

Pieprasīt informāciju