Izrādās, var arī tā

Izrādās, var arī tā

20.10.2010
Nesen viesojos kāda sava pasūtītāja dzīvoklī Liepājā, Vītolu ielas jaunajā ēkā – ēkā, pie kuras projekta strādājām jau gadus četrus atpakaļ. Viesošanās bija saistīta ar dizaina žurnāla interviju ar dzīvokļa saimnieku un foto sesiju rakstam DEKO oktobra numurā. Tad nu raksta autores Agneses Kleinas jautājumu iedvesmots nolēmu uzrakstīt arī savu versiju par šī neparastā dzīvokļa tapšanu. ... Lasīt vairāk...
Skatījumi(0)
Komentāri(0)
STIKLS INTERJERĀ

STIKLS INTERJERĀ

21.04.2010
Brīžos, kad ņemu rokās zīmuli un sāku domāt par telpu, par tās interjeru, pirmais darbs ir formulēt telpas tēlu. Sākumā domās, vīzijā, tad skicēs, datorgrafikā, kādas sajūtas vēlos radīt. Tā sanācis, ka man tuvākas ir atturīgas, gaišas, atvērtas sajūtas. ... Lasīt vairāk...
Skatījumi(0)
Komentāri(0)
G. Vīksna

Manuprāt, sabiedrības izpratne par arhitekta darbu ir stereotipiska - arhitekts zīmē mājas un viņa galvenais uzdevums ir rūpēties par ēku fasāžu dizainu, lai tās būtu "smukas".  Taču realitātē arhitekta darbs ir izteikti analītisks. Ēkas funkcija ir tikpat svarīga, kā fasāžu risinājumi.

Ilgu gadu gaitā ir strādāts ar visai atšķirīgas funkcijas projektiem un šajā darbā ir bijis jāizprot reizēm visai svešas un iepriekš nezināmas lietas. Uzkrātā pieredze, protams, veido manu pasaules uzskatu un lietu kārtības redzējumu. Tādēļ ir lietas, procesi, kur es redzu - hei, tas taču ir neracionāli, vai tas varētu notikt labāk, ja cilvēki nedaudz savādāk uz lietām paskatītos. Man likās, ka būtu labi, ja es mēģinātu populārā veidā skaidrot, pamatot, kas varētu notikt labāk, ja cilvēki uzzinātu manu viedokli un varbūt atzītu, ka ir vērts tajā arī ieklausīties.

Savs blogs ir laba iespēja uzrunāt cilvēkus. Tas nekas, ja izteiktais viedoklis uzreiz netiek pieņemts un tiek uzrakstīts kāds asāks komentārs. Manam viedoklis nav obligāti jābūt vispareizākajam.

 

G. Vīksna

Kā ietaupīt naudu ar labu arhitektu?

Pieprasīt informāciju